درطراحی سایت نباید انجام دهید

درطراحی سایت نباید انجام دهید : در این مطلب هدف اصلی آشنا سازی طراحان و مدیران وب سایت ها با نباید های طراحی سایت است .

 درطراحی سایت نباید انجام دهید

آنچه نباید در طراحی سایت انجام دهید

همیشه در مطالب مختلف به انواع روش ها و نکات مهمی که در طراحی سایت باید اعمال شود پرداخته می شود و طراحان با آنچه باید در هنگام طراحی سایت های متفاوت مد نظر قرار دهند به خوبی آشنا هستند . اما در این مطلب هدف اصلی آشنا سازی طراحان و مدیران وب سایت ها با نباید های طراحی سایت است .

قرار دادن عکس مدیر سایت

این صحیح است که قرار گرفتن تصویر مدیر سایت می تواند مانند نوعی خوش آمد گویی به بازدید کنندگان باشد ، اما تجربیات نشان داده قرار گرفتن تصویر مدیر سایت در گوشه سایت ، مانند آن است که بازدید کنندگان وارد وب سایت شخصی یک فرد شده اند نه یک وب سایت شرکتی .

 

لینک های قدیمی و بی استفاده

باور داشته باشید یا نه ، لینک های قدیمی و بی استفاده ، شدیدا باعث فراری شدن مخاطبان از سایت شما خواهد شد . از درج لینک هایی که کاربران را به صفحات دلخواه شـــــــمــــــا هدایت می کنند بپرهیزید . اصلا برای بازدید کنندگان سایت شما خوش آیند نیست که با کلیک کردن روی یک منو یا لینک وارد صفحه تبلیغات شوند.

 

بیشتر بدانید:   رنگ آمیزی صحیح وب سایت

 

ساختار گیج کننده

این نکته بیش از همه شامل بخش طراحی سایت می شود . سعی کنید ساختار سایت را به شکلی طراحی نمایید که دسترسی به تمام بخش های آن برای مخاطب ساده باشد و مخاطب برای رسیدن به بخش مورد نظر خود مجبور نباشد از هفت خان رستم رد شود ! بسیاری از کاربران فرصت کمی دارند و اگر به سرعت مطلب خود را نیابند از سایت شما خارج می شوند . ما بقی کاربران نیز ممکن است حتی بخش مورد نظر خود را نیابند .

مراقب حریم شخصی افراد باشید

درطراحی سایت نباید انجام دهید

البته این مساله تا حدی به نوع وب سایت شما و اعمالی که در سایتتان صورت می گیرد بستگی دارد . همیشه باید دقت کنید که انتشار مطالب در سایت شما به امنیت شخصی افراد آسیب نزند . همچنین از قرار دادن اطلاعات مفید برای هکرها نیز خودداری کنید . به عنوان مثال هرگز نباید ایمیل ، شماره تلفن و به طور کلی اطلاعات تماس اعضای سایت را در دید همگان قرار دهید .

 

بخش گفتگو بدون ناظر

خیلی از بازدیدکنندگان طرفدار چت روم ها یا بخش هایی برای صحبت و تبادل اطلاعات اند . اما توجه داشته باشید که این بخش ها بدون وجود ناظر ممکن است شدیدا به سایت شما آسیب برساند . باید فردی همواره بر صحبت های رد و بدل شده میان افراد حضور داشته باشد . بنابر این در هنگام طراحی سایت این نکته را به مدیر سایت گوشزد نمایید که ممکن است مباحث غیر اخلاقی یا توهین هایی در این بخش ها توسط رقبا یا بازدیدکنندگان عادی سایت قرار گیرد که به اعتبار این سایت لطمه بزند و نیاز به مدیریت و نظارت قوی برا حذف مطالب نا مربوط است .

 

زیاده روی در محتوای چند رسانه ای

در تولید محتوا ، اول از همه در نظر داشته باشید بارگذاری فیلم ها و موسیقی ها چقدر طول می کشد و ممکن است حوصله بازدید کننده سایتتان را سر ببرد . همچنین توجه نمایید پخش انواع تصاویر متحرک پر تعداد ، ممکن است گاهی برای کاربرای گیج کننده باشد . ضمنا توصیه اکید من به شما آن است که هرگز پخش موسیقی در سایتتان را اجباری نکنید . این کار ممکن است موجب فراری شدن کاربر از سایت شما شود .و همچنین در تولید محتوا ، سئو  محتوا را فراموش نکنید

 

مطالب بالا تنها مقدار ناچیزی از نباید های طراحی سایت و مدیریت آن است که بیان شده و بخاطر کوتاه نمودن مطلب از بیان بقیه آن ها صرف نظر کردیم .

 

گرد آورنده : گروه شیکو

آمار سایت

Website Traffic

اطلاعات مراجعه کننده

افراد آنلاین

Online Countries

xx

نقشه سایت

Please publish modules in offcanvas position.