گرافیک در طراحی سایت

گرافیک در طراحی سایت : در طراحی سایت استفاده هنرمندانه و مناسب از خطوط، رنگ‌ها، تصاویر، اندازه و فاصله‌ها سبب ایجاد یک نقش موزون و زیبا خواهد شد، خواه در مورد یک تابلو نقاشی باشد و خواه در مورد طراحی یک سایت اینترنتی.

گرافیک در طراحی سایت 

 

استفاده از گرافیک در طراحی سایت

 

یک سایت اینترنتی پیش از هر چیز، یک رسانه تصویری است که در آن راه ارتباط با کاربر از چارچوب مرورگر اینترنتی و قاب نمایشگر می‌گذرد.

در طراحی سایت استفاده از یک قالب زیبا و جذاب که دقت بالایی در به کار گیری رنگهای جذاب و متناسب با موضوع سایت داشته است به همراه استفاده از عکس های با کیفیت و با حجم مناسب می تواند مخاطبان را به سایت شما ترغیب نماید .

استفاده مفید، به جا و موثر از عوامل بصری در طراحی وب سبب ارسال یک سیگنال مثبت به کاربر شده و وی را هرچند برای مدتی کوتاه متقاعد به ماندن در وبسایت ما خواهد کرد.

 

 بیشتر بدانید:   دسترسی آسان به سایت

 

ابزارهای تصویری همچنین می‌توانند به نشر و تبلیغ برند و مشخصه تجاری و هویت بصری شرکت گردند.

به عنوان مثال، سایتی مثل سایت شرکت Apple، از فضای سفید و خالی بیشتری در سایت خود استفاده کرده. در عوض سایت را با عکس های بزرگ که به همراه متن های کوتاه مزین شده اند را به نمایش در آورده.

 

در این بین رعایت فضاها، فواصل، حجم و نسبت رنگ از اهمیت خاصی برخوردار است. استفاده موزون از رنگ ها و رعایت ترکیب رنگ‌های منطبق سبب برقراری ارتباط موثرتری با کاربر وبسایت اینترنتی ما خواهد شد.

 


 برای مثال می توان از محصولاتی که در یک سایت فروخته می شوند عکسهای با کیفیتی قرار داد تا بیننده در یک نگاه ارزش و کیفیت واقعی آن محصول را درک کند .

  گرافیک در طراحی سایت مفهوم بسیار عمیقی دارد

ترکیب گرافیک جذاب و مناسب و طراحی سایت عالی ، موجب تاثیر گذاری بر قوه بصری بازدید کنندگان می شود ، آنچه به چشم زیبا می آید می تواند تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد شخص داشته باشد و توجه به این نکته ی روانشناختی می تواند یکی ار فاکتور های موفقیت پس از طراحی سایت باشد . 

استفاده از یک گرافیک قوی و حرفه ای در طراحی سایت می تواند یکی از تفاوتهای وب سایت شما با دیگر وب سایت های رقیبتان باشد.


گذراندن ساعت های بی شمار و خرج کردن مقدار بسیار زیادی پول برای سئو سایت، بدون در نظر گرفتن جلوه های تصویری و گرافیکی سایت، تلاشی بی نتیجه خواهد بود.افزایش ترافیک سایت، که یکی از فاکتور های کلیدی در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید، تنها زمانی عملی خواهد بود که سایت به خوبی طراحی شده باشد تا کاربران و بازدید کنندگات بتوانند به راحتی در سایت گردش کنند بدون آنکه خسته شوندتلاش برای افزایش ترافیک سایت ضروری است. اما تلاشی که نتیجه مطلوبی نداشته باشد، باعث هدر دادن زمان، انرژی و منابع مالی خواهد شد. دریافت نتیجه مطلوب، مستلزم رعایت نکات گرافیکی و ساختاری در طراحی سایت است. در غیر این صورت، تلاش شما برای افزایش ترافیک سایتی که نه گرافیک جذابی دارد و نه ساختار مناسبی، مطمئناً نمی تواند نتایج مطلوبی را به بار آورد.

تلاش برای این که صرفاً کاربران را به سایت برسانید، کافی نسیت. اگر طراحی سایت شما از گرافیک زیبا بهره نبرده باشد، بلافاصله بازدیدکنندکان سایت را ترک خواهند کرد. زیرا به دلیل جذاب نبودن طراحی سایت شما و یا شلختگی و درهم و برهم بودن آن، کاربران و بازدیدکنندکان را گیج می کند.

در این صورت تمامی این نکات منفی، باعث افزایشBounce Rate سایت شما می شود

 

 Bounce Rate درصد بازدیدهای تک صفحه ای را می گویند. در واقع، هنگامی که شخصی به هر طریق ( وارد کردن آدرس بصورت مستقیم، از طریق لینک در سایت های دیگر و یا از طریق موتور های جستجو) وارد سایت شما می شود و بلافاصله از همان صفحه ای که وارد شده، بدون هیچ کلیک و تعاملی با سایت، خارج می شود، Bounce Rate افزایش می یابد.

 

نکاتی که در گرافیک طراحی سایت تاثیر فراوانی دارند


1ـ استفاده از رنگ و فونت مناسب در طراحی سایت:    استفاده از فونت مناسب، تسهیل در خوانایی را به دنبال دارد.
    تا حد امکان از تغییر دادن و استفاده از رنگ های مختلف بپرهیزید تا طراحی سایت خود را ساده و شکیل جلوه دهید.

در طراحی سایت خود رنگ های مناسب را برگزینید تا احساس مشتریان و کاربران را زنده کنید و آن ها را تشویق به انجام معاملات بیشتر با سایت نمایید. به عنوان مثال، از نگاه طراحی و گرافیک، رنگ سبز حس حرکت و فعالیت را در کاربر زنده می کند و رنگ قرمز، کاربر را از انجام اعمال مختلف باز می دارد. گاهی اوقات ممکن است رنگ هایی که از نظر شما جذاب نیست، بهترین باز خورد را برای سایت داشته باشد.

پس، رنگ های مختلف را در طراحی سایت خود امتحان کنید تا به بهترین رنگی که به کاربران سایت شما احساس خوبی را القاء می کند، برسید.2ـ رعایت نکات دستوری در طراحی سایت مانند منوها و ساید بار

 


3ـ برند سازی قوی و استفاده از لوگو و رنگ سازمانی خود در طراحی سایت4ـ استفاده از فضای خالی5- در دسترس بودن مطالب

 

به طوری که بازدید کنندگان در هر کجای سایت که باشند بتوانند به راحتی به مطالب سایت دسترسی داشته باشند  

 

 

گرد آورنده :گروه شیکو

 

آمار سایت

Website Traffic

اطلاعات مراجعه کننده

افراد آنلاین

Online Countries

xx

نقشه سایت

Please publish modules in offcanvas position.