راه های افزایش سرعت سایت

راه های افزایش سرعت سایت : اگر کاربر در هنگام بازدید از سایت شما با کندی سایت مواجه شود سایت را ترک می‌کند. اما سؤال این جاست هنگام طراحی سایت چگونه سرعت باز شدن صفحات سایت را افزایش دهیم؟

 راه های افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت باز شدن صفحات سایت

 

کاربران پیوسته به دنبال دسترسی به اطلاعات مطلوب در کمترین زمان ممکن هستند.

با استفاده از قابلیت‌های مختلف موجود در بستر توسعه وب، بهتر است هنگام طراحی سایت راه‌کارهایی جهت افزایش سرعت دسترسی کاربران به اطلاعات مطلوب ایجاد شده و در دسترس قرار گیرند.

گوگل اعلام کرد که یکی از مهم‌ترین عوامل تصمیم گیری برای نتایج جستجو سرعت باز شدن صفحات سایت است. اگر کاربر در هنگام بازدید از سایت شما با کندی سایت مواجه شود سایت را ترک می‌کند. اما سؤال این جاست چگونه سرعت باز شدن صفحات سایت را افزایش دهیم؟بیشتر بدانید:   استفاده از گرافیک در طراحی سایت

 

سرعت باز شدن سایت به چندین عامل مهم بستگی دارد. یکی از آن‌ها محل سرور سایت شماست. اگر سایت شما در ایران باشد حتماً خیلی سریع‌تر از سایت‌هایی که در خارج از ایران هستند باز خواهد شد. در زیر یازده مورد مهم برای افزایش سرعت سایت پیشنهاد می شود :1- استفاده از CSS و ساختار div

 

استفاده از CSS و ساختار div به جای جدول ها سایت‌هایی که با تکنولوژی CSS  و با استفاده از تقسیم کننده ها و لایه ها (تگ div) طراحی شده اند ، نسبت به سایت‌های با قالب جدولی (تگ های table) سریع‌تر باز می‌شوند. اگر در  طراحی سایت خودتان از قالب جدولی استفاده می‌کنید حتماً آن را به قالب CSS و div تبدیل کنید.


2- مکان سرور

 

مکان سرور هر چه سرور سایت شما دورتر از محل زندگی شما باشد سرعت بالا آمدن صفحات سایت بیشتر می‌شود. پس اگر سایت شما برای مخاطبان ایرانی طراحی شده بهتر است هاست سایت در ایران باشد. با انجام این کار شاهد افزایش 4 برابری سرعت باز شدن صفحات سایتتان خواهید بود و سئو سایت شما را بهبود می بخشد. به غیر از این گوگل رتبه سایت شما را برای جستجو کنندگان ایرانی افزایش خواهد داد.3-هاست با سرعت بالا

 

آیا سایت شما در سروری هاست شده که امکانات سخت افزاری ضعیفی دارد؟

معمولاً هاست های ارزان از سخت افزار ها و مراکز داده ارزان استفاده می‌کنند. و به همین دلیل ممکن است در سرور شما چندین وب سایت بیش از حد استاندارد هاست شده باشد. بنابراین سرعت باز شدن صفحات شما بسیار پایین خواهد بود. اگر بتوانید سرور اختصاصی تهیه کنید بسیار کار مفیدی است در غیر این صورت از یک هاست با سرعت بالا استفاده کنید. گوگل سایت‌هایی که کند هستند را جریمه می‌کند.


4- استفاده از Cache

 

اگر می‌خواهید سایت شما به سرعت پلک زدن کاربر باز شود از این سیستم برای طراحی سایت خودتان استفاده نمایید. با این روش مرورگر شما در اولین بار که سایت باز می‌شود تمامی اطلاعات و تصاویر را ذخیره می‌کند و برای باز شدن صفحات بعد از ایت تصاویر و فایل‌های فراخوانی شده استفاده می‌کند. برای همین کاربر فقط در بار اولی که سایت را باز می‌کند صبر خواهد کرد.


5- پهنای باند سرور

 

از هاستی استفاده کنید که مرکز داده آن از چندین منبع پهنای باند استفاده کند. معمولاً مراکز داده ارزان پهنای باند مناسبی ندارند و با افزایش ترافیک سایت‌ها در اوج پیک سایت کند می‌شود و این موضوع باعث ناراحتی کاربران می‌شود.


6- فایل‌های CSS  سایت را کم حجم نگه دارید

 

اگر فایل CSS سایت شما بیش از 75 کیلوبایت باشد می‌تواند یک خطر جدی برای سایت شما باشد. اگر از یک کد CSS فقط در یک سری از صفحات استفاده می‌شود آن ها را در فایل‌های جداگانه در همان صفحه باز کنید.


7-بهینه سازی پایگاه داده

 

آیا پایگاه داده سایت شما بهینه طراحی شده است؟ اگر ساختار پایگاه داده شما بهینه نباشد. می‌تواند مشکل جدی برای کند شدن سایت شما باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید database optimization را در گوگل جستجو کنید. هزاران روش برای رفع این مشکل وجود دارد.


8- کم کردن فراخوانی اطلاعات سایت شما در سایت‌های دیگر !

 

به این معنی است که شما در سایت خودتان فایل و یا فیلمی دارید که اجازه می‌دهید سایت‌های دیگر با قرار دادن کد شما آن فایل را در سایت خودشان نمایش دهند. با انجام این کار کاربران آن سایت از منابع سایت شما استفاده می‌کنند و این باعث کند شدن سایت شما خواهد بود. در این شرایط بهتر است این اطلاعات را در یک هاست یا سرور دیگر قرار دهید که در این شرایط آسیبی به پهنای باند سایت شما وارد نشود.


9- از تکنولوژی gzip استفاده کنید 

 

اگر این تکنولوژی را در طراحی سایت خودتان استفاده کنید هم سرعت سایت شما افزایش پیدا می‌کند و هم از همه مهم‌تر در مصرف پهنای باند سایت صرفه‌جوئی می‌کنید. با استفاده از این تکنولوژی در زمان فراخوانی سایت از سرور، ابتدا اطلاعات سایت در سرور فشرده شده و سپس در رایانه کاربر باز می‌شود. برای این کار کافی ست چند کد ساده را در برنامه PHP خودتان قرار دهید.10- صفحات بزرگ را به صفحات کوچک‌تر تقسیم کنید

 

اگر یک مقاله با تعداد کلمات بالا دارید این اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات را در یک صفحه قرار دهید. بهتر است این مقاله را به چند صفحه تقسیم کنید. با انجام این کار هم کاربر راحت‌تر می‌تواند مقاله شما را مطالعه کنید و هم سایت سریع‌تر اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. امروزه کاربران از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند به همین دلیل اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات در یک صفحه باشد.


11- تصاویر سایت خودتان را بهینه کنید

 

هنگام طراحی سایت ، تصاویر سایت خودتان را در برنامه Photoshop باز کنید و سعی کنید در عین کم نشدن کیفیت تصویر حجم آن را کم کنید. این کار تأثیر مستقیمی در باز شدن صفحات سایت شما دارد.

 

 

گرد آورنده :گروه شیکو

آمار سایت

Website Traffic

اطلاعات مراجعه کننده

افراد آنلاین

Online Countries

xx

نقشه سایت

Please publish modules in offcanvas position.